MLT AB

UPPSALA
Typsnittsgatan 11, 754 54 Uppsala

SALA
Fabriksgatan 13, 733 39 Sala

GÄVLE
Johannesbergsvägen 3, 802 93 Gävle

VÄSTERÅS
Returvägen 18, 721 37 Västerås

 

Öppettider jord- och grusterminal Uppsala

Öppen för säsong 2024

Måndag – Fredag: 07.00 – 16.00

Rast & Lunchstängt 09:00-09:30 & 13:00-13:30

Information om helgöppet & röda dagar finns i webshopen.

Öppettider kontor
Måndag – Fredag: 07.00 – 16.30
Under byggsemestern, vecka 28 tom 31, är våra öppettider 07:00 – 16:00

Telefon:
010-722 28 00

Mail:
info@mltab.com

Elektroniska fakturor:
e-faktura-pdf@mltab.com

Kartbild

Medarbetare

Försäljning

Calle
Schön

Regionchef Sala & Västerås

Mail:
calle.schon@mltab.com
Tel: 010-722 28 58

Klas
Bergström

Kalkylansvarig

Mail:
klas.bergstrom@mltab.com
Tel: 010-722 28 31

Kristoffer
Svensk

Säljare Industri & Återvinning

Mail:
kristoffer.svensk@mltab.com
Tel: 010-722 28 39

Mikael
Jensen

Säljare Anläggning

Mail:
mikael.jensen@mltab.com
Tel: 010-722 28 28

Per
Geerhold

Säljare & Arbetsledare, Sala & Västerås

Mail:
per.geerhold@mltab.com
Tel: 010-722 28 43

Raymond
Baker

Säljare Bud & Distribution

Mail:
raymond.baker@mltab.com
Tel: 010-722 28 33

Ulla
Andersson

Sälj & affärsstöd

Mail:
ulla.andersson@mltab.com
Tel: 010-722 28 88

Transportledning bud & distributionstransporter

Mail: bud@mltab.com
Tel: 018-69 35 10

Dennis
Frisk

Transportledare

Peter
Blombergsson

Transportledare

Transportledning industri & återvinningstransporter

Mail: industritransporter@mltab.com
Tel: 010-722 28 20

Hanna
Fransson Lundqvist

Transportledare

Tilly
Flygare Sparf

Transportledare

Emma
Öhman

Transportledare

Transportledning anläggningstransporter Uppsala

Mail: bygg_anlaggning@mltab.com
Tel: 010-722 28 50

Andreas
Ekström

Transportledare

Johan
Grip

Transportledare

Pia
Eriksson

Transportledare

Annelie
Gusén

Transportledare

Transportledning Gävle

Mail: gavleorder@mltab.com
Tel: 010-722 28 82

Gudrun
Bromark

Transportledare

Therese
Eriksson

Transportledare

Transportledning Sala

Mail: salaorder@mltab.com
Tel: 010-722 28 22

Mikael
Östborg

Transportledare

Peter
Linered

Transportledare

Philip
Wiskirchen

Administratör

Ekonomi och IT

Mail: ekonomi@mltab.com
Tel: 010-722 28 80, även för daglig support runt drivmedel och tankkort.

Anette
Bäckvall

Ekonomiassistent

Sandra
Nordström

Redovisningsansvarig

Staffan
Blomster

Driftsansvarig IT & Drivmedel

Mail:
staffan.blomster@mltab.com
Tel: 010-722 28 46

Terminal

Mail: terminal@mltab.com
Tel: 010-722 28 54

Andreas
Jansson

Lastmaskinist

Tel: 010-722 28 55

Patrik
Östman

Godsterminal

Robin
Bärzén

Godsterminal

Ledning

Bettina
Hammargren

VD

Mail:
bettina.hammargren@mltab.com
Tel: 010-722 28 02

Björn
Lindström

Produktionschef

Mail:
bjorn.lindstrom@mltab.com
Tel: 010-722 28 41

Elisabeth
Carlbring

Ekonomichef

Mail:
elisabeth.carlbring@mltab.com
Tel: 010-722 28 10

Maria
Antesjö

HR & Hållbarhetsansvarig

Mail:
maria.antesjo@mltab.com
Tel: 010-722 28 06

Per
Jacobsson

Försäljningschef

Mail:
per.jacobsson@mltab.com
Tel: 010-722 28 21

Staffan
Ahrgren

IT, kommunikation & verksamhetsutveckling

Mail:
staffan.ahrgren@mltab.com
Tel: 010-722 28 49