MLT AB

UPPSALA
Typsnittsgatan 11, 754 54 Uppsala

SALA
Fabriksgatan 13, 733 39 Sala

GÄVLE
Johannesbergsvägen 3, 802 93 Gävle

Öppettider jord- och grusterminal Uppsala

Öppet från 11 april 2022.

Öppettider under säsong
Måndag – Fredag: 07.00 – 16.00

Lördagar & Söndagar: Stängt

Rast & Lunchstängt 09:00-09:30 & 13:00-13:30

 

 

Öppettider kontor
Måndag – Fredag: 07.00 – 17.00

Telefon:
010-722 28 00

Mail:
info@mltab.com

Elektroniska fakturor:
e-faktura-pdf@mltab.com

Kartbild

Medarbetare

Försäljning

Ronald
Eklund

Säljare Gävle

Mail:
ronald.eklund@mltab.com
Tel: 010-722 28 83

Calle
Schön

Säljare Sala

Mail:
calle.schon@mltab.com
Tel: 010-722 28 58

Raymond
Baker

Säljare Bud

Mail:
raymond.baker@mltab.com
Tel: 010-722 28 33

Klas
Bergström

Säljare Anläggning

Mail:
klas.bergstrom@mltab.com
Tel: 010-722 28 31

Mikael
Jensen

Säljare Anläggning

Mail:
mikael.jensen@mltab.com
Tel: 010-722 28 28

Per
Jacobsson

Försäljningschef

Mail:
per.jacobsson@mltab.com
Tel: 010-722 28 21

Kristoffer
Svensk

Säljare

Mail:
kristoffer.svensk@mltab.com
Tel: 010-722 28 39

Transportledning budtransporter

Mail: bud@mltab.com
Tel: 018-69 35 10

Dennis
Frisk

Transportledare

Lars
Lundqvist

Transportledare

Sara
Terfelt

Transportledare

Peter
Blombergsson

Transportledare

Transportledning industritransporter

Mail: industritransporter@mltab.com
Tel: 010-722 28 20

Hanna
Fransson Lundqvist

Transportledare

Annelie
Gusén

Transportledare

Johan
Grip

Transportledare

Petra
Eriksson

Transportledare

Transportledning anläggningstransporter Uppsala

Mail: bygg_anlaggning@mltab.com
Tel: 010-722 28 50

Andreas
Ekström

Transportledare

Henrik
Palm

Transportledare

Pia
Eriksson

Transportledare

Tomas
Dawson

Transportledare

Arne
Jansson

Transportledare

Transportledning Gävle

Mail: gavleorder@mltab.com
Tel: 010-722 28 82

Britt-Marie
Eskilsson

Transportledare

Gudrun
Bromark

Transportledare

Therese
Eriksson

Transportledare

Transportledning Sala

Mail: salaorder@mltab.com
Tel: 010-722 28 22

Mikael
Östborg

Transportledare

Peter
Linered

Transportledare

Ekonomi

Mail: ekonomi@mltab.com
Tel: 010-722 28 80

Sandra
Nordström

Redovisningsekonom

Eleonore
Hedlund

Ekonomiassistent

Elisabeth
Carlbring

Redovisningschef

Mail:
elisabeth.carlbring@mltab.com
Tel: 010-722 28 10

Frida
Norlén

Ekonomiassistent

Övrig personal

Björn
Lindström

Produktionschef

Mail:
bjorn.lindstrom@mltab.com
Tel: 010-722 28 41

Calle
Schön

Gruppchef Sala/Gävle

Mail:
calle.schon@mltab.com
Tel: 010-722 28 58

Barbro
Kulling Thorsell

Gruppchef Uppsala

Mail:
barbro.kulling.thorsell@mltab.com
Tel: 010-722 28 49

Staffan
Blomster

Drivmedelsansvarig

Mail:
staffan.blomster@mltab.com
Tel: 010-722 28 46

Robin
Bärzén

Godsterminal

Patrik
Östman

Terminal

Andreas
Jansson

Lastmaskinist

Tel: 010-722 28 55

Philip
Wiskirchen

Administratör



Stab

Daniel
Åberg

VD

Mail:
daniel.aberg@mltab.com
Tel: 010-722 28 02

Kenth
Hellen

Operativ chef

Mail:
kenth.hellen@mltab.com
Tel: 010-722 28 25

Maria
Antesjö

Hållbarhetsansvarig

Mail:
maria.antesjo@mltab.com
Tel: 010-722 28 06

Daniel
Åberg

Kommunikationsansvarig

Mail:
daniel.aberg@mltab.com
Tel: 010-722 28 02

Ulla
Andersson

Transportcontroller

Mail:
ulla.andersson@mltab.com
Tel: 010-722 28 88

Staffan
Blomster

IT-ansvarig

Mail:
staffan.blomster@mltab.com
Tel: 010-722 28 46

Johan
Karlsson

IT-samordnare

Mail:
johan.karlsson@mltab.com
Tel: 010-722 28 12